Balet Národní opery Lvov

10 / 6 / 2018 - 19:00

Mahenovo divadlo

Scheherazade / Carmen Suite
Hudba:Nikolai Rimsky-Korsakov, Rodion Shchedrin
Choreografie:Anastasia Isupova / Sergyj Naenko
Délka představení:1h 50 min.
Vstupenky od:150 Kč

Šeherezádaje slavný jednoaktový balet Rimského-Korsakova, inspirovaný orientálními Pohádkamitisíce a jedné noci. Pikantní příchuť hudby, elegantní architektura orientálního tance, romance milostných scén, orientální kostýmy blýskající se na pozadí stylové scény. Carmen Suiteje dílo, které obsahuje umělecký vklad hned dvou skladatelů.  Francouzského romantika Georga Bizeta, autora nesmrtelné opery Carmen,a ruského současného skladatele Rodiona Ščedrina. Ten na základě Bizetovy hudby vytvořil zcela nové hudební dílo plné známých intonací, strhující rytmičnosti a muzikantského kouzla. 

Choreograf

Anastasia Isupova / Sergyj Naenko

Anastasia Isupova 

Studovala tanec na Baletní akademii J. A. Vaganovové v Sankt Petěrburgu a Státním choreografickém učilišti ve Lvově, kde absolvovala v roce 1992. Tančila v Akademickém divadle opery a baletu ve Lvově (1992 - 1997) a v Baletu NdB (1997 - 2001). Od roku 2001 je první sólistkou Baletu Národní opery ve Lvově. Tančila hlavní role v baletech Don Quijote, Giselle, Louskáček, Bajadéra, Romeo a Julie, Carmena další. Na své domovské scéně vytvořila choreografie k baletům Louskáčeka Šeherezáda. Je nositelkou ceny Vadima Pisareva (2011) a titulu Zasloužilý umělec Ukrajiny (2017).

Doporučujeme

9 / 6 / 2018 - 19:00 - Brno - výstaviště, pavilon F
Titul:
OHAD NAHARIN: decadance
Choreografie:
Ohad Naharin

Decadance je dílo dnes již legendárního Izraelce Ohada Naharina, který několik desetiletí patří ke „creme de la creme“ světového moderního tanečního divadla. Ač se v Decadance jedná o zvláštní kombinaci částí či celých opusů vytvořených Ohadem Naharinem v průběhu posledních deseti let, do jisté míry jde také o nový tvar, jelikož do díla byly zasazeny originální momenty v rámci režijní linky a choreografické struktury celého večera. Ohadovo silné charizma, velice specifické geografické a kulturní zázemí, jedinečná a originální poetika pohybu a výrazových prostředků všeobecně, je novou zku­šeností především pro diváky, kteří v každém představení nacházejí silný nevšední zážitek.

11 / 6 / 2018 - 19:00 - Brno - výstaviště, pavilon F
Titul:
Smrt v Benátkách
Choreografie:
Valentina Turku

Novela Smrt v Benátkách je jedním z mistrovských Manno­vých děl a těší se obrovské popularitě také díky legendárnímu stejnojmennému Viscontiho filmu z roku 1971. Baletní drama Valen­tiny Turcu Smrt v Benátkách je reinterpretací Mannova mistrovského umění a vychází z Mahlerovy delikátní, přesto vášnivé hudby, která odráží nejhlubší emoce a nejsložitější stavy mysli. Autorská a cho­reografická představivost je řízena věčným pohybem duše a jemně vstupuje do obrovského vesmíru emocí, pulzujícího téměř nepostřeh­nutelnou vnitřní sílou Erota.

16 / 6 / 2018 - 19:00 - Brno - výstaviště, pavilon F
Titul:
LOL - Trois Gnossiennes / 5 Tangos / Black Cake
Choreografie:
Hans van Manen

Trois Gnossiennes Manen choreografoval jako smyslný duet o re­zignaci, důvěře a harmonii v souladu s magickou a melancholickou hudbou Erika Satieho. 5 Tangos je postaveno na hudbu Astora Piazzolly. Tímto dílem, které publikum miluje, proudí ohnivá energie. Tango a něco extra. Black Cake vznikl k oslavě 30. výročí vzniku NDT a je koncipován jako slavnostní parodie v pěti částech postavená na humoru − neodolatelně vtipném černém dortu.