O festivalu

Hlavním pořadatelem festivalu DANCE BRNO 100 je Balet Národního divadla Brno za finanční podpory Statutárního města Brna, Ministerstva kultury České republiky a Jihomoravského kraje. Festival je součástí a jednou z klíčových akcí Festivalu RE:PUBLIKA, který se koná 26. 5. - 17. 6. 2018 na brněnské výstavišti ku příležitosti 100. výročí založení samostatného Československa.

DANCE BRNO 100 / RE:PUBLIKA 1918 – 2018

Taneční festival, který nemá svým záběrem ve střední Evropě obdoby.

Koncepce

Koncepce festivalu DANCE BRNO 100, který úzce navazuje na tradici 25 ročníků festivalu Tance Brno, je spjata s výročím vzniku samostatného Československého státu a zároveň rozpadu Rakousko-uherské monarchie. Město Brno se připojí k celorepublikovým oslavám vzniku našeho státu komplexním projektem s názvem FESTIVAL RE:PUBLIKA 1918 - 2018. Rozsáhlý projekt se bude opírat o několik klíčových akcí a právě jednou z nich a zároveň kulturní událostí číslo jedna by se měl stát připravovaný festival / přehlídka DANCE BRNO 100.

Hlavním pořadatelem festivalu DANCE BRNO 100 je Balet Národního divadla Brno za finanční podpory Statutárního města Brna, Ministerstva kultury České republiky a Jihomoravského kraje. Festival je součástí a jednou z klíčových akcí Festivalu RE:PUBLIKA, který se koná 26. 5. - 17. 6. 2018 na brněnské výstavišti ku příležitosti 100. výročí založení samostatného Československa.

Obsah

Obsahem projektu je exkluzivní hostování národních a významných souborů vybraných zemí. Balet NdB jako organizátor výročního DANCE BRNO 100 pozval ke spolupráci na akci nejvýznamnější baletní soubory států vzniklých na půdorysu bývalé monarchie – Polska, Slovenska, Srbska, Rakouska, Slovinska, České republiky, Ukrajiny, Chorvatska a Maďarska. Uvítáme tak nejvýznamnější baletní tělesa těchto států: Polský národní balet Varšava, Balet Slovenského národního divadla, Balet Národního divadla Bělehrad, Vídeňský státní balet / Volksoper, Slovinský národní balet Lublaň, Balet Národního divadla v Praze, Balet Národní opery Lvov, Balet Chorvatského národního divadla v Zagrebu a Maďarský národní balet Budapešť. Festival bude zahájen premiérou baletu NdB Amadeus MozArt v divadle Reduta.

Historie

Historicky město Brno zaujímalo vždy na kulturní mapě Evropy významnou pozici, kterou si drží dodnes. V plánovaných představeních na brněnském výstavišti vám přinášíme reprezentativní program všech pozvaných zahraničních baletních souborů, ale i dvou největších baletních souborů českých. Při sestavování programu jsme kladli důraz nejen na možnost srovnání umělecké úrovně jednotlivých baletních těles, ale také na prezentaci interpretačních osobností a choreografů jednotlivých národních souborů. Festival DANCE BRNO 100 svým rozměrem v naší zemi dosud neuskutečněný, má ambice stát se součástí důstojné oslavy 100. výročí československé státnosti a zároveň i blížící se stoleté existence Baletu NdB.

CO JE TO FESTIVAL PASS?

Rádi byste viděli více představení z našeho festivalu a současně ušetřili? Poskládejte si svůj vlastní Festival Pass. Více informací zde.


KDE SI MOHU KOUPIT VSTUPENKU NA FESTIVAL DANCE BRNO 100?

Existuje několik možností, více informací se dozvíte zde.


CO JSOU TO VEČERNÍ POKLADNY?

Vždy hodinu před představením otevíráme na daném místě večerní pokladnu, kde si můžete koupit vstupenku na poslední chvíli. Večerní pokladna funguje stejně jako každá jiná pokladna Národního divadla Brno a můžete si zde zakoupit jakoukoli vstupenku na představení NdB, případně si vstupenky zarezervovat, vyzvednout, atd.


JAKÝ JE DRESS CODE V PAVILONU F NA BVV?

Máme dobrou zprávu - žádný! Přijďte tak, jak vám to bude pohodlné. Samozřejmě se jedná o divadelní představení, takže např. plavky vhodné nejsou, ale nečekáme, že na BVV přijdete večerní róbě. 


JAK SE DOSTANU DO PAVILONU F?

Podrobnou mapku areálu BVV a našeho pavilonu najdete zde.


JE PARKOVÁNÍ V AREÁLU BVV ZDARMA?

Ano, je. Mapku, která parkoviště můžete využít, najdete zde.